12.03 "Armuleivasööja" Vanemuises kell 16:00

Lavastaja: Robert Annus
Tõlkija: Kalle Hein
Stenograaf: Liina Tepand
Kostüümikunstnik:Gerly Tinn
Muusikaline Kujundaja: Ardo Ran Varres
Valguskunstnik: Margus Vaigur (Endla)

Osades: Aivar Tomingas, Lena Barbara Luhase, Külliki Saldre, Reimo Sagor, Margus Jaanovits, Jaanus Tepomees, Riho Kütsar, Jüri Lumiste, Martin Tikk, (külalisena), Saara Kaljujärv (külalisena), Anette Pärn (külalisena)

Turgenevi näidendi tegevuspaik on omane paljudele vene klassikateostele: kõrvalises kohas paiknev õige peremeheta jäänud ja vaikselt alla käiv maamõis. Provintsliku oleselu katkestab noore pärijanna ja tema abikaasa saabumine, kel on kindel soov, elu mõisas käima panna. ootamatult selgub, et majas on pikki aasataid elanud keegi härra Kužovkin, kelle seos suguvõsaga on esialgu üpris selgusetu. Turgenev küsib, kas asjalik- materjaalne "uusajastu" hoolib veel sellisest väärtusest nagu väärikus, eneseohverdus ja isaarmastus.
Näidend on 1848.aastal kirjutatud kuulsale vene näitlejale Mihhail Štšepkinile. Paraku keelustati teos kui aadliseisust solvav ning lubati lavale alles aastal 1862, aasta enne näitleja surma.
Turgenevi "Armuleivasööja" on ühe pere lugu. lugu mis on aastakümnete jooksul olnud perele endale teadmata. Tedmatus on ühele õnnistuseks ja teisele kannatuseks ning seetõttu muudab tõe ilmsikstulek peresuhteid tundmatuseni. Robert Annus

11:50 buss ees Estonia parklas
12:00 väljasõit Estonia parklastVäike jalasirutus teeäärses tanklarestoranis Tikupoiss
15:00 jõuame Tartusse (pool tunnikest omal käel ringi vaatamiseks)
16:00 etenduse algus
19:00 etenduse lõpp
21:45 tagasi Tallinnas / täpsustamisel

Hind: 40 € / 42 osavõtjat
hinnas: kogemustega reisisaatja, reisibuss ja pilet etendusele (21.60€)
Teadmiseks: etendus toimub Vanemuise väikeses majas, kestus ca 3h